ویزای آمریکا

شـرح مختصری در مورد نحوه درخواست ویزای آمریکا

American Visa Flagبا توجه به این که سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد به ناچار باید کلیه درخواستهای خود را به سایر کشورهای همجوار ایران مانند دبی، ترکـیه، عراق، ارمنستان، آذربایجان و … برد.
ویزای آمریکا سریعتر از سایر کشورها مورد بررسی قرار خواهد گرفت بدین صورت که در 1 تا 3 روز کاری جواب ویزا به متقاضی روادید داده خواهد شد.
ولی حداقل زمان لازم جهت اخذ سریع ویزای آمریکا 3 ماه میباشد البته بستگی به فصل تقاضا و نوع تقاضا نیز دارد ممکن است در برخی موارد بیشتر یا کمتر به طول بیانجامد
این مدت زمان به دلیل بررسی پرونده شما و همچنین تائین وقت قبلی طول خواهد کشید
داشتن روادید ورود به ایالات متحده به شما اجازه می دهد تا وارد یکی از مبادی ورودی، بندر، فرودگاه یا محل ورود از مرز زمینی شوید و از بازرسان وزارت امنیت میهن (DHS) و اداره حفاظت از گمرکات و مرزها (CBP)، تقاضای اجازه ورود به ایالات متحده را کنید. در حالی که داشتن روادید، ورود به خاک ایالات متحده را تضمین نمی کند، این روادید نشان می دهد که مسئول کنسولگری در یکی از سفارتخانه های ایالات متحده صلاحیت شما را برای ورود به این کشور با هدفی خاص را مورد تایید قرار داده است. بازرسان DHS و CBP محافظان مرزهای کشوری، مسئول پذیرش مسافران به خاک ایالات متحده، برای منظوری خاص و به مدت مشخص هستند. مسئولیت امور مهاجرتی شما در هنگام حضور در ایالات متحده، به عهده DHS است.

انواع ویزای آمریکا

American Visa Passportنوع روادیدی که شما باید دریافت کنید در قانون مهاجرت ایالات متحده تعریف شده است، و بستگی به هدف شما از مهاجرت دارد. در ایالات متحده دو طبقه بندی اصلی برای نوع روادید وجود دارند که عبارتند از:
• روادید غیر مهاجرتی – برای مسافرت موقت به ایالات متحده.
• روادید مهاجرت: برای سفر و زندگی دائم در ایالات متحده.

مطالعه و درک یک روادید
• درستی شماره گذرنامه خود را کنترل کنید
• درستی نام خود را کنترل کنید
• محل صدور روادید
• درستی تاریخ تولد خود را کنترل کنید.
• حرف “R” به معنای گذرنامه “معمولی” است (Regular Passport). کلاس (Class) نوع روادید را مشخص می سازد. نوع روادید صادر شده را با هدف از مسافرت خود کنترل نمائید
• حرف “M” نشان دهنده این نکته است که شما دارای روادید ورود چند باره (Multiple Times) به ایالات متحده هستید. اگر در این جا عددی وجود دارد، به آن تعداد دفعات می توانید وارد خاک ایالات متحده شوید.
• کلمه “توضیح” (Annotation) ممکن است شامل اطلاعات اضافی درباره روادید شما باشد. این مورد مشخص کننده شماره SEVIS و نام محل تحصیل شما است.
• عبارت “تاریخ انقضاء” (Expiration Date)، آخرین روزی را نشان می دهد که شما می توانید وارد ایالات متحده شوید. این تاریخ، ارتباطی با مدت زمانی که ممکن است شما در ایالات متحده اقامت کنید، ندارد.

مدارک لازم جهت ویزای آمریکا

1.    سه قطعه  4*6 رنگی زمینه سفید
2.    کپی از ویزاهای قبلی شینگن، انگلیس، آمریکا و . . .
3.    اصل و کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه مانده به تاریخ انقضای آن
4.    اصل و کپی شناسنامه از تمامی صفحات هر کدام 1 برگ
5.    اصل و کپی مدارک مالی از قبیل سند ملکی منزل  یا محل کار، جواز کسب ،گـواهی اشتغال به کـار  یا  اشتغال به تحصیل (هر کدام که مربوط به حیطیه کاری شما میباشد)
6.    برای مدیران شرکتها و موسسه ها مدارک ثبتی از قبیل : روزنامه رسمی شرکت یا موسسه ، بروشور محصولات، آخرین قراردادهای انجام شده و . . .
7.    آخرین فیش حقـوقی
8.    اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه سایر اعضای خانواده در صرت متاهل بودن
9.    اصل و کپی بیمه های پرداخت شده توسط کارفرما در صورت اشتغال
10.    گردش حساب 6 ماهه از حساب بانکی
11.    تکمیل فرم DS-156 وبرای سنین بزرگتر از 16 سال تکمیل کرد ن فرم DS-157 الزامیست
نکته 1 : ترجمه رسمی تمامی مدارک فوق همـراه با مهر تائید وزارت امور خارجه در صورت وجود  هر کدام از مدارک الـزامیست
نکته 2 : در صورتی که شما هیچکدام از مدارک معتبر مالی را ندارید  نگـران نباشد ما میتوانیم توسط دعوت کننده شما را تضمین مالی نمائیــم اما هزینه آن متفاوت خواهد بود

دریافت مشاوره ویزای آمریکا

Shengen Visa Tour Supportکارشناسان شرکت رایزن نور آماده ارائه هرگونه مشاوره در خصوص ویزا می باشند. هم اکنون با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس و مشاوره : 22042752
-021

نشانی : تهران - خیابان آفریقا - نبش خیابان گلشهر - ساختمان 191 - واحد 104 - رایزن نور

ساعت تماس : 9:30 صبح الی 17:30 از شنبه تا پنج شنبه

فرم درخواست تماس

نام و نام خانوادگی
Invalid Input
تلفن تماس
Invalid Input
توضیحات
Invalid Input
مشاوره درباره ؟
Invalid Input
فیلد امنیتی (*) Rsform
  Refresh
لطفا کد تصویری را صحیح وارد نمایید
لطفا کد تصویری را وارد نمایید