مکان های دیدنی استرالیا

مکان های دیدنی استرالیا:

استرالیا، قاره و کشوری پهناور با  مساحتی باورنکردنی. محیط زیستی غیر معمول، وحشی و زیبا، اب و هوایی متغیر و سرزمین های متفاوت.

این کشور زیبا همواره از زمان کشف تا به امروز مقصد بسیاری از ماجراجویان جهانی بوده که سعی در پرده برداری از راز های پنهان اعماق ان داشته اند. بسیاری از جهانگردان و بازدید کنندگان تجربه سفر به این مکان را متفاوت تر و هیجان انگیز تر از هر سفر دیگری توصیف کرده اند. اما به هر حال چه هدفتان ماجراجویی و رمز گشایی از این قاره باشد و چه برای آرامش ساحل های زیبا و گرمای دلچسب، این سرزمین هرگز ناامیدتان نخواهد کرد.

در این مقاله سعی بر این داریم که 7 عدد از زیبا ترین و معروف ترین مناطق دیدنی استرالیا را به مسافرین عزیز معرفی کنیم.

1 اپرا هاوس سیدنی:

تا نام شهر سیدنی به گوش میرسد همگی به یاد اپرا هاوس سیدنی می افتیم. طراحی شده به شکل بادبان های تو در تو و بسیار جذاب که چشمان بازدیدگنندگان را محو تماشایش میکند. این بنای زیبا و به یاد ماندنی یکی از پر ارزش ترین و معروف ترین بنا های معماری ساخته دست بشر است به صورتی که حتی در لیست بناهای تاریخی و فرهنگی  یونسکو از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

مکان و موقیت جغرافیایی بسیار جذاب، به صورتی که از سه طرف احاطه شده توسط اب های زلال و معروف ساحل سیدنی و ازسوی دیگر در مجاورت باغ های اشرافی زیبای بوتانیک قرار دارد. باعث شده که تجربه ای فراموش نشدنی حتی قبل از ورود به داخل و بازدید از بنا برای بازدید کنندگان بوجود اید.

استرالیا با اینکه کشوری نوپا و جدید با مردمانی که چند صد سال پیش مهاجران بودند است با این حال پیشرفت های بسیاری از نظر فرهنگی و علمی و معماری کرده که میتوان از نشانه های اصلی آن به بنا ها و سازه های پرشکوه معماری موجود در این لیست اشاره کرد.

معمار اصلی دانمارکی اپرا هاوس جوایز بسیاری را برای طراحی این بنا دریافت کرد. اپرا هاوس در سال 1973 نهایتا با هزینه به میزان 10 برابر بودجه تایین شده به پایان رسید. در مراحل ساخت در طی سال ها با مشکلات بسیاری رو به رو شده بود به صورتی که قیل از اتمام ساخت بنا معمار دانمارکی به کشور خود باز گشت و تا اخر عمر خود از ساخته پرشکوهش دیدن نکرد.

امروزه بازدید کنندگان میتوانند از رستوران های زیبای اپرا هاوس استفاده کنند و یا از تور های داخل بنا لذت ببرند. تئاتر ها، سینما ها، سالن های کنسرت و بسیاری مراکز فرهنگی مختلف با شهرت جهانی در اپرا هاوس قرار دارند که همه شب از میهمانان خود با سرگرمی های بسیاری پذیرایی میکنند.

 

Australia 1

 

2 حصار بزرگ ریف:

قابل مشاهده از فضا، حصار بزگ 2300 کیلومتری زیر ابی که در ساحل استرالیا قرار دارد، برگترین ارگانیسم زنده شناخته شده توسط بشر است. بوجود امده در سال 1975 برای حفاظت از اکوسیستم حساس منظقه، حصار ریف تشکیل شده از بیش از 3000 صخره مرجانی، 600 جزایر قاره ای در بر گیرنده مجموعه جزایر بسیار زیبای وایت ساندی و جزایر مانگروکه زیبایی منحصر بفردی دارد.

حصار ریف با اندازه بسیار بزگ و حیرت اور خود جزو هفت عجایب طبیعی جهان است که در خط ساحلی منطقه کوئینز لند استرالیا قرار دارد.

تمامی این زیبایی ها دست به دست هم داده اند که شرایط ایده ال غواصی، ماهیگیری، و قایق سواری دریایی را در این مراکز بوجود اورند. سفر به ساترالیا فرصت بسیار خوبی برای یازدید از این مناطق و تجربه ی باورنکردنی غواصی در زیباترین اب های جهان است.

 

Australia 2

 

3 پارک جنگلی اولرو:

در عمق سرخ استرالیا، در میان کویر های زیبا و کوه های خیره کننده پارک جنگلی زیبایی قرار دارد که از تعدادی از نادر ترین گونه های محیط زیست محافظت میکند. این مکان رکورد دار بیشترین تعداد عکاسی در طول سال هاست که به دلیل منحصر بفرد بودن ان است.

مکانی که در گذشته مرکز اصلی زندگی بومیان استرالیایی بوده، هم اکنون سالیانه از تعداد بی شماری از توریست های جهانی پذیرایی می کند. اولرو که در اصل نام کوهی بسیار عجیب و سرخ رنگ است که در مرکز این منطقه قرار دارد در زبان بومی به معنای مکان سایه ها است. این سازه طبیعی عجیب و منحصر بفرد به ارتفاع 348 متری میرسد اما بسیاری از حجم عظیم ان در زیر خاک قرار دارد.

تور ها و گشت های بسیاری با همراهان اشنا به منظقه در جای جای این پارک قرار دارد که شرایط مناسب بازدید را بوجود می اورد.

 

Australia 3

 

4  - پل هاربر سیدنی:

در کنار اپرا هاوس، پل هاربر سیدنی از یکی از جاذبه های همیشگی این شهر زیبا بوده. این بنای تاثیر گذار بزرگترین و سنگین ترین پل فلزی دنیاست که در سال 1932، 40 سال قبل از اپرا هاوس سیدنی، با طول 500 متری و ارتفاع 134 متری ساخته شد که در زمان خود انقلابی در صنعت معماری و پل سازی بود.

این پل زیبا با دارا بودن 2 ریل قطار شهری و 8 لاین اتوبان نقش مهمی در جابجایی شهری سیدنی ایفا می کند.

یکی از مهم ترین تور ها برای هر بازدید کننده ای از شهر سیدنی تور پل هاربر است. یازدید کنندگان با طی مسیر پیاده ای از قوس های کناری پل بالا می روند و با بالای پل میرسند که منظره ای فوق العاده و به یاد ماندنی برایتان به رقم خواهد زد.

 

Australia 4

 

5 ملبورن:

دومین شهر بزرگ استرالیا، مقصدی محبوب برای تمامی بازدید کنندگان است. گالری ها، تئاتر ها، رستوران ها، مغازه و فروشگاه های بزرگ و حس و حال اروپایی ملبورن جذابیت های بسیاری برای مسافران دارد. همچنین با وجود پارک ها، فضا های سبز، باغ ها و تکنولوژی های حفاظت از محیط زیست، ملبورن به یکی از پاک ترین شهر های جهان تبدیل شده است.

مکان های دیدنی شهر عبارتند از  باغ های اشرافی بوتانیک، گالری ملی ویکتوریا، زمین کریکت ملبورن، بازار اصلی ملبورن، بازار ملکه ویکتوریا و ... .

 

پر جمعیت ترین و بزرگترین شهر منطقه ویکتوریا استرالیا که پایتخت این منطقه نیز است، جزو مدرن ترین و پیشرفته ترین شهر های دنیا نامبرده می شود. دومین شهر پرجمیت استرالیا که در سال 1837 بوجود امد و ملبورن نامیه شد در طی زمانی کمتر ای 200 سال پیشرفت های چشمگیری داشته که حتی امروزه از بسیاری از شهر های تاریخی و برگ جهان از نظر رفاه، بهداشت و سلامت زندگی از درجات بسیار بالاتری برخوردار است.

 

 

Australia 5

 

6 ساحل بوندی:

ساحلی طلایی رنگ با افتابی باور نکردنی، ابی بسیار زلال و موج هایی ساخته شده برای موج سواری. ساحل بوندی پکیج کاملی از تمامی بذت ها و زیبایی های دریایی را برای بازدید کنندگان با ارمغان می اورد. با شهرت جهانی به عنوان یکی از بهترین ساحل های کل دنیا این مکان به طور قطع ارزش بازدید را دارد.

خط ساحلی زیبا و پر هیجانی به طول 6 کیلومتر که از  ساحل بوندی به ساحل برنت می رود مملو از صخره های شنی زیبا، کافی شاپ های شیک و مغازه های کوچک و محلی در بین است که به جذابیت مسیر می افزاید.

 

Australia 6

 

7 -  پارک حفاطت شده دینتری:

استرالیا کشور و قاره بسیار پهناوری است که شرایط اب و هوای بسیار متغیری در نقاط مختلف آن به چشم می خورد. از مناطق ساحلی و زیبای جنوب شرقی و شرقی تا بیابان های گرم مرکزی و جنگل های استوایی نواحی شمالی همگی شرایط متفاوت و تجربه ای جدید به همراه دارند.

در شمال منطقه کوئینزلند اب و هوای مرطوب و گرم باعث بوجود امدن پارک حفاظت شده دینتری شده است که هم اکنون قابل بازدید است.
این منطقه یکی از قدیمی ترین اکوسیستم های شناخته شده بر روی زمین را دارد که در ان گونه های بسیار متفاوت و منحصر بفرد مختص استرالیا به چشم می خورند. خط امتداد ساحلی این منطقه جو معدود مناطقی است که در ان دو اکوسیستم بسیار غنی و قدیمی با یکدیگر برخورد مستقیم دارند.

 

Australia 7