هفت جاذبه گردشگری کانادا

7 مرکز گردشگری در کانادا:

1  آبشار نیاگارا:

نیاگارا که یکی از معروف ترین جذابیت های گردشگری طبیعی در دنیاست سالانه میلیون ها بازدید کننده را از سرتاسر جهان به خود جلب می کند. قرار گرفته در فاصله ی چند ساعته از تورنتو و در نزدیکی مرز کشور امریکا. این سری ابشار های عظیم از ارتفاعی حدودی 57 متری سقوط کرده و منظره ای غیر قابل توصیف بوجود می اورند. بازدید کننده گان این قابلیت را دارا هستند که از فاصله ی بسیار نزدیک از بالا شاهد این معجزه طبیعی باشند.

 

Canada 1

 

 

 

2 -  پارک ملی حفاظت شده بنف و کوه های راکی:

پارک ملی بنف در قلب کوه های راکی در ایالت آلبرتا قرار دارد. نماشگاهی از بهترین و اصیل ترین مناظر و محیط زیست کانادا، این پارک ملی به آسانی در دسترس کسانی قرار دارد که قصد دارند به ماهیت اصلی طبیعت زیبا و خشن این کشور پی ببرند. جواهر اصلی این پارک ملی زیبا دریاچه لوئیز نام دارد که با درخشش سبز رنگ خود زیبایی دوچندانی به کوه های و سرزمین های زیبای اطراف خود میبخشد.

مسیر جاده ای آیس فیلد که از دریاچه لوئیز تا جسپر را طی میکند، سواری به یاد ماندنی را برای در خاطر بازدید کنندگان به جای می گذارد.

در فصل های زمستانی نیز این مکان به یکی از جذابیت های ورزشهای زمستانی تبدیل می شود.

 

Canada 2

 

 

 

 

3 برج سی ان تورنتو:

در کناره دریاچه انتریو در بزرگترین شهر کانادا، سمبل اصلی تورنتو قرار گرفته که از ارتفاع باور نکردنی 553 متری به شهر نظاره می کند. برج سی ان یکی از بلند ترین سازه های جهانی است. در بالاترین نقاط این سازه عظیم رستوران گردان 360 درجه ای قرار دارد که منظره ای بسیار زیبا را در کنار غذا های لذیذ به مسافران ارائه می دهد.

همچنین میتوانید از طبقه ی شیشه ای که برای استفاده هر چه تمام تر از منظره تورنتو ساخته شده دیدن نمایید. این بنای بلند قامت از هر نقطه ای در شهر دیده میشود و به نماد اصلی تورنتو تبدیل شده است.

 

Canada 3

 

 

 

4 ویستلر:

در فاصله ی 2 ساعتی از ونکوور پیست معروف جهانی وسیتلر قرار دارد. با این که این مکان به ارائه کیفیت بالای خدمات ورزش های زمستانی شهرت دارد با این حال در فصل ها گرمتر سال شاهد فعالیت هایی مانند گوه نوردی، گلف و دوچرخه سواری هستیم.

در سال 2010 این دهکده محلی به دلیل المیک زمستانی شهرت جهانی به خود گرفت.

 

 

Canada 4

 

 

 

 

5 پارلمان هیل اوتاوا:

پارلمان اوتاوا استاده در بالای رودخانه اوتاوا قرار دارد. این بنای تاریخی که در قرن 19 بنا شده یکی از تاریخی ترین نقاط کانادا به شمار می رود. به یاد ماندنی ترین بخش این شاهکار معماری برج صلح است که در مرکز قرار گرفته و زیبایی فوق العاده ای به کل سازه می بخشد.

 

Canada 5

 

 

 

 

6 مونترال قدیم:

قسمت قدیمی شهر مونترال امروزه به یکی از جاذبه های اصلی این کشور تبدیل شده. مکانی عالی برای خرید های محلی و گشت وگذار با پای پیاده.

خیابان های طرح قدیمی با سنگفرش و گاری هایی که توسط اسب کشیده میشوند. بازدید از این مکان زیبا همانند سفری کوچک به گذشته و مشاهده تاریخ پرشکوه این شهر زیباست.

 

Canada 6

 

 

 

7 خلیج فاندی:

قرار گرفته در ساحل شرقی کانادا این خلیج از شرایط منحصر بفردی برخوردار است. علاوه برا زیبای بسیار و محیطی ایده ال برای گردشگران این خط ساحلی از خصوصیات دیگری نیز برخوردار است. ب دلیل شرایط جغرافیایی این نقطه، خلیج فاندی بیشترین اثرات جذر و مدی را میگیرد به طوری که اختلاف ارتفاع به 16 متر نیز می رسد.

این منطقه علاوه بر ساحل دیدنی جاذبه های بسیار دیگری نیز دارد. مسیر های کوه نوردی و پیاده روی در سخره های زیبا و منحصر بفرد. پارک جنگلی فاندی که مثل تمامی پارک های ملی کانادا از جذابیت بالایی برخوردار است.

 

Canada 7