اطلاعات گردشگری مکزیک

مکزیک

اطلاعات گردشگری مکزیک:

طبیعت باورنکردنی، آب و هوایی مناسب، مناظر طبیعی فوق العاده، فرهنگی دوست داشتنی و تاریخ غنی همگی انتظار شما را می کشند. این کشور اسپانیایی زبان با بالغ بر 118 میلیون نفر جمعیت و نزدیک بر 2 میلیون کیلومتر مربع مساحت از بزرگترین و توریستی ترین کشور های نه تنها آمریکا بلکه جهان محسوب می شود. مکزیک با داشتن مرز های دریایی طولانی و گسترده با اقیانوس اطلس و دریای کارائیب ساحل های زیبا و تفریحات فراموش نشدنی را برای مسافران به ارمغان می آورد.

 

Mexic%201

 

 

 

اطلاعات کلّی:

مکزیک که به طور رسمی ایالات متحده مکزیک نامیده می شود، از توریستی ترین نقاط جهان به شمار میرود. بسیاری از صنعت توریست این کشور بر محور جاذبه های طبیعی، ورزش های ساحلی، هتل های بسیار مجلل و شرایط اقامتی مناسب است. چه از نقاط مرکزی، ساحل های شرقی یا غربی و یا حتی خلیج دریای کارائیب در قسمت ها جنوبی دیدن کنید، سفر شما دنگ و بوی مکزیک را به خود خواهد گرفت.

آب و هوای مکزیک:

دمای کشور در نقاط مختلف در طول سال اختلاف چشم گیری دارد که حاصل سرزمین ها پهناور آن می باشد. در قسمت های شمالی و ساحل های اقیانوس آرام، آب و هوای مدیترانه ای را شاهد خواهید بود. هرچند در سمت دیگر قسمت های شمالی آب و هوای خشک تری را در اطراف دریای کورتز مشاهده خواهید کرد. از این قسمت هرچه به سمت جنوبی تر سفر کنید با اب هوای نیمه خشک مواجه خواهید شد. قسمت های کوهستانی و مرکزی شمالی دماهای سرد تری نسبت به بقیه نقاط دارند. مناطق توریستی و معمول برای جهانگردان بیشتر در آب و هوایی نسبتا متعادل در طول سال واقع شده اند و در تمامی فصل ها زیبایی های خود را برای مسافران حفظ می کنند.                                                                        Mexico%204

مناظر طبیعی:

کوه های خشن و بلند، دشت های ساحلی با ارتفاع کم، فلات های بلند، سرزمین های متعادل مرکزی، رشته کوه های شمال شرقی، جنگل های انبوه بارانی در مناطق جنوبی با محیط زیست و اکوسیستم مخصوص به خود همگی از مناظر طبیعی و لذت بخش مکزیک به شمار می روند. سفر به عمق طبیعت خشن و در عین حال زیبای مکزیک بی شک از هیجان انگیز ترین سفر های زندگی هر کسی خواهد بود. حیاط وحش بکر و پارک های جنگلی حفاظت شده مکزیک از جاذبه های اصلی آن به شمار می آیند.

شهر های توریستی مکزیک:


مکزیکوسیتی: پایتخت مکزیک، جزو سه شهر بزرگ دنیا و با فرهنگ غنی 700 ساله شهری. در گوشه و کنار های مکزیکوسیتی از بناهای تاریخی تا معبد های چندین هزار ساله آزتک، از هنرمندان خیابانی تا فستیوال های سالانه، همگی در کنار یکدیگر چشم اندازی فوق العاده ای به وجود می آورند. موزه های  زیبا ، معماری محلی ، مردمی مهمان نواز، طبیعت شهری زیبا و فرهنگ محلی همگی به جذابیت آن می افزایند.

کنکن: یکی از معروف ترین و مشهور ترین ساحل های جهان، کنکن که با آب های زیبای دریای کارائیب احاطه شده همواره تعداد بی شماری از مسافران را از تمامی نقاط جهان به خصوص آمریکه به خود می بیند. فضای همیشه سر زنده و شاداب شهری، با شب های پر از برنامه های تفریحی و فستیوال های زیبا و سالانه همگی از نقاط قوّت توریستی این شهر ساحلی است.

مکان های دیدنی:

درّه کوپر: مقصدی جذاب و تحریک کننده برای کسانی که به دنبال سفری در عمق محیط خشن و بکر مکزیک را دارند.یکی از بزرگترین ریل های قطاری کوهستانی از این منطقه گذر می کند که مناظر وسوسه انگیز این منطقه را به رخ توریست های همیشگی کوپر کنیون می کشد. مسیری که شما را به ارتفاع 2438 متری کوه های (Chepe) می برد و امکان استفاده از مسیر های پیاده روی، کوه نوردی، اسب سواری و سخره نوردی همگی از فعالیت های منحصر به فرد این منطقه است. ساخته شده برای توریست های ماجراجو که از سختی های دلچسب مسیر دوری  نکنند و از فرصت ها بوجود آمده نهایت استفاده را ببرند.
Mexico%203